• Sample Page
Marina Pod
No Result
View All Result
No Result
View All Result
Marina Pod
No Result
View All Result

Ginkgo Biloba: właściwości, przeciwwskazania i zastosowania rośliny

marinas by marinas
June 30, 2020
in Uncategorized
0

Ginkgo Biloba: właściwości, przeciwwskazania i zastosowania rośliny

Ginkgo biloba, gatunek botaniczny uważany za jeden z najstarszych występujących na powierzchni Ziemi, a także jedyny zachowany okaz należący do rodziny Gingkoine , to drzewo, które może osiągnąć nawet 40 metrów wysokości i 1 metr średnicy .

Jego pojawienie się na Ziemi datuje się na około 200 milionów lat temu, a ludy azjatyckie, aw szczególności Japończycy, wykorzystują go na wiele sposobów . Badanie funkcji miłorzębu jest w dużej mierze spowodowane jego niezwykłą długowiecznością : w rzeczywistości istnieją okazy tego drzewa sprzed około 1000 lat. Właśnie z tego powodu roślina jest integralną częścią japońskiej tradycji , ale z czasem zadomowiła się również na Zachodzie , gdzie jest obecnie wykorzystywana w różnych preparatach.

W związku z tym warto wiedzieć, że na rynku dostępnych jest wiele odmian produktów opartych na Gingko biloba. W aptece i sklepie zielarskim z pewnością można odzyskać liście , zarówno takie jak są, jak i wysuszone, ale można też pozyskać nasiona lub zainstalować roślinę w swoim ogrodzie, gdyż drzewo jest bardzo odporne na złą pogodę i smogu i doskonale dopasowuje się do każdego rodzaju terenu.

Jednak w ostatnim czasie stosowanie Ginko biloba stało się powszechne jako podstawowa zasada suplementów diety i kapsułek . Wszystkie te produkty można oczywiście bez trudu znaleźć w Internecie , a w niektórych wyspecjalizowanych sklepach można też kupić owoce , które u szczytu dojrzałości nabierają bardzo nieprzyjemnego zapachu .

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o gatunku Ginkgo biloba i jego zastosowaniach.

Ginkgo biloba: właściwości i korzyści

Jedną z głównych cech miłorzębu dwuklapowego jest bardzo wysokie stężenie flawonoidów zarówno w owocach, jak i liściach i nasionach. Niektóre z tych substancji są unikalne dla rośliny iz tego powodu są znane jako ginkgolidy. Jednak w przypadku nasienia substancje te gromadzą się wyłącznie w warstwach zewnętrznych, podczas gdy serce zawiera alkalod , zwaną ginkgotoksyną, która ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Funkcje , jakie te terpeny wywierają na zdrowie człowieka, są wielorakie . Ogólnie rzecz biorąc, terpeny działają przeciwutleniająco , a co za tym idzie pomagają przeciwdziałać wolnym rodnikom i odpadom gromadzącym się w ludzkim organizmie. Jednak flawonoidy i inne związki chemiczne zawarte w roślinie Ginkgo biloba mają również inną właściwość, a mianowicie działają rozszerzająco na naczynia krwionośne .

Wiele z tych związków w rzeczywistości nadaje się szczególnie do leczenia żylaków , ponieważ mają one właściwość odbudowywania i wzmacniania ścian naczyń krwionośnych .

Ponadto ostatnie badania skupiają się na potencjalnym działaniu zapobiegawczym przed wystąpieniem niektórych form raka flawonoidów zawartych w liściach tej rośliny, nawet jeśli dziś z całą pewnością wiadomo, że są one w stanie ograniczyć zjawisko komórkowego starzenie się .

Ginkgo biloba: do czego służy? Oto jego zastosowania

Roślina Ginkgo biloba ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające i chroniące naczynia krwionośne może być stosowana w różnych dziedzinach. Na przykład, jednym ze skutków słabego krążenia krwi w ludzkim ciele jest niewątpliwie pojawienie się zawrotów głowy, które u niektórych osób, oprócz częstego występowania, również powodują niepełnosprawność.

Przyjmując suplement na bazie miłorzębu dwuklapowego lub wywaru z jego liści można ograniczyć ten problem.

Inne stany potencjalnie związane z niewydolnością żylną to także demencja i trudności w zapamiętywaniu zdarzeń, pojęć i sytuacji, więc roślina może być również użyteczna w rozwiązywaniu tych dysfunkcji w układzie nerwowym.

Co więcej, chociaż roślina nie zawiera substancji o odpowiednim działaniu afrodyzjakalnym, można ją stosować w celu zwiększenia pożądania . Ta funkcja jest ponownie przypisywana jej działaniu naczynioochronnemu: terpeny zawarte w roślinie stymulują krążenie krwi w kierunku stref erogennych zarówno męskiego, jak i żeńskiego ciała, zwiększając ich wrażliwość, sprzyjając wzwód w przypadku zaburzeń erekcji  i wzmożonego popędu seksualnego .

Ponadto działanie rozszerzające naczynia krwionośne może być przydatne w leczeniu szumów usznych ( dzwonienie w uchu ), zwłaszcza gdy są one obiektywne, a zatem można je przypisać nieprawidłowemu funkcjonowaniu naczyń krwionośnych obecnych w uchu. I oczywiście jego działanie jest również widoczne w leczeniu hemoroidów i innych błon śluzowych, a także żylaków.

Wśród wszystkich alkaloidów, które zawiera Ginkgo biloba, jeden szczególnie wzbudza zainteresowanie: ginkgolid B.

Ten związek chemiczny działa bowiem w pewnym sensie antyhistaminowo , gdyż działa jako antagonista czynnika płytkowego, hamując tym samym liczne procesy zapalne, zwłaszcza dotyczące układu oddechowego. W szczególności ginkgolid B uwalnia oskrzela i płuca .

Ginkgo biloba: przeciwwskazania

Przed zastosowaniem rośliny, zarówno w postaci naturalnej, jak i jako suplement, wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem.

Ekstrakty z tej rośliny mają bowiem moc wchodzenia w interakcje z niektórymi lekami (zwłaszcza z tymi, które działają na układ krążenia), wzmacniając lub ograniczając ich działanie.

Jeśli jednak nie zażywasz narkotyków, nadużywanie liści miłorzębu dwuklapowego może powodować pękanie blaszek miażdżycowych, zwiększając prawdopodobieństwo zawału serca i udaru mózgu, szczególnie u osób otyłych.

Ponadto nadmierne spożycie może nadmiernie zwiększyć krążenie krwi, powodując w ten sposób manifestację szybkiego bicia serca i powiązanych zjawisk. Ponadto, choć rzadko, odnotowano reakcje alergiczne na zawarte w roślinie zasady, zwłaszcza na poziomie skóry.

Ostre negatywne skutki można zaobserwować również w przypadku zażycia zbyt dużej dawki alkaloidów zawartych w roślinie, w tym wymioty, bóle głowy, a nawet przyspieszone bicie serca.

Warto też zwrócić uwagę na nasiona, gdyż jadalne są tylko zewnętrzne warstwy, natomiast wewnętrzne zawierają toksynę, która może powodować utratę przytomności i drgawki.

Wreszcie nie jest zalecany do stosowania przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Wnioski

Podsumowując, roślina Ginkgo biloba wykazuje niezwykłe i bardzo ciekawe efekty, które w ostatnich latach przyciągają uwagę badaczy naukowych. Aby jednak w pełni wykorzystać jego właściwości, najlepiej jest spożywać go z umiarem i pod ścisłą kontrolą lekarza.

Previous Post

Elektryczna szczoteczka Oral-B iO (Go electric): przegląd modeli i cen

Next Post

Perfect Hair 2 w 1: opinie i opinie o prostownicy do włosów

Next Post

Perfect Hair 2 w 1: opinie i opinie o prostownicy do włosów

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts

  • Lumus Pulse Pro – Opinie i opinie »Scam czy to działa?
  • Czy Clean Ear działa? Recenzje, opinie i cena
  • NuviaLab Keto: recenzje i opinie 2022 | Czy to działa na odchudzanie?
  • Czy Energy Beauty Bar działa? Jak z niego korzystać, opinie i recenzje
  • Czy Fast Plus odrastanie działa? Opinie i recenzje

Recent Comments

No comments to show.

Archives

  • January 2021
  • December 2020
  • November 2020
  • October 2020
  • September 2020
  • August 2020
  • July 2020
  • June 2020
  • May 2020
  • April 2020
  • March 2020
  • February 2020

Categories

  • Uncategorized

© 2022 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

No Result
View All Result

© 2022 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.